Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Pomoc Jižní Moravě: A kde jsou pokrokářské neziskovky?

Tragédie na Jižní Moravě se mě dotkla o to víc, že mám pro tento region obrovskou slabost. Každý, kdo v něm strávil víc než dva dny a setkal se s místními lidmi, musí uznat, že zdejší míra srdečnosti na kilometr čtvereční, respektive obyvatele, je nadprůměrná. Když k tomu připočteme ještě nádhernou krajinu, folklór, tradice a samozřejmě skvělé víno, je na lásku jako trám zaděláno.

I bez ohledu na můj vřelý vztah k dané oblasti si samosebou přeji, aby pomoc při zdolávání následků katastrofy byla co největší. Proto přicházím s unikátní možností využití skrytých zdrojů, s nimiž by počítal jen málokdo. Pojďme konečně zužitkovat dřímající lidumilný potenciál našich neziskovek! Navrhuji, aby organizace, které se zabývají podporou nepřizpůsobivých, nyní namísto seminářů pro klienty typu „Jak napsat životopis“ či „Jak si správně uvázat kravatu na pracovní pohovor“, posílaly své ovečky rovnou do práce na Jižní Moravu. Konečně bychom možná viděli i nějaký nevirtuální přínos jinak veskrze marného počínání. Genderové spolky by nám zase mohly v praxi skvěle ukázat, jak muži ženám nesahají ani po kotníky, a namísto teoretizování o tom, jestli je přidržení kabátu sexistické a ponižující, by mohly své svěřenkyně vyslat do akce s motorovou pilou či kangem. A do třetice: Jiné spolky by namísto vydávání brožurek, které za vládní peníze radí lesbám, jak si obstarat dítě a jeho otce přitom vyškrtnout ze života, mohly uspořádat Brigádu hrdosti, jejíž aktéři by v duhových plavkách tančili na korbách nákladních vozů odvážejících trosky.

Do práce či pomoci se už zapojili skoro všichni, byť třeba jenom zasláním jediné déemesky v hodnotě 30 korun. Pouze takzvaní „profesionální pomahači“ (z řad levých pokrokářů a strážných andělů ideálního světa) nejsou vidět. Znovu se o nich i jejich skvělých výkonech a aktivitách budeme dozvídat zase až v době, kdy už to bude zbytečné. Přitom jim nic nebrání v tom, aby přerušili svá kázání a přiložili ruku k dílu.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama