Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Z Pirátů asi brzo začnu menstruovat

Zhlédnul jsem zábavný rozhovor na DVTV, v němž Emma Smetana zpovídá člověka, co tvrdí, že nemenstruují pouze ženy, a také, že existuje více než deset pohlavních variant mezi mužem a ženou.

Znovu si kladu otázku, proč tak marginální skupina nemocných (a na ně nabalených) osob dostává tolik prostoru v médiích a ve veřejném životě. Těmhle lidem dávno nejde o nějaký altruismus a radost ze života pro všechny (ahoj Beo), ale velmi pravděpodobně se snaží vytřískat co nejvíc ze svého postižení. Jeden teplé místečko v neziskovce, jiný pět minut mediální slávy a další třeba doživotní protekci.

Chtějí se také mermomocí seberealizovat, vidina invalidního důchodu je evidentně neláká. Už nás zdaleka neobtěžují jen svými bláboly jako na začátku, oni teď dokonce chtějí měnit svět! Prvním nedá spát údaj o pohlaví v občance, druzí usilují o uznání pohlaví třetího a jiní by si zase rádi pořídili dítě na úkor jednoho z biologických rodičů. Vadí jim filmy a knihy, které nevyhovují z genderového hlediska. Vadí jim dokonce i vysoké domy, které „stojí vzpřímeně a ejakulují světlo na večerní oblohu“. Vadí jim kravaty, které jsou prý toxicky maskulinní, protože jako šíp upozorňují na mužské genitálie.

Zatímco jejich kolegové z tmavého těsta obviňují z rasismu i vesmírnou černou díru nebo matematiku, pohlavní zlatokopové vidí za veškerým zlořádem světa sexuálně konzervativní většinu, ponejvíc muže. Což mi trochu připomíná nedávný případ jednoho barevného alternativce, který cestoval vlakem bez jízdenky, a když ho chtěl průvodčí vyhodit, černoch byl na něj sprostý a křičel, že průvodčí je rasista. Je tudíž pouze otázkou času, kdy některá „pohlavní variace“ ukradne v obchodě flašku, a pakliže ji při tom chytne ochranka, variace se bude rozčilovat, že jde o akt nenávistného sexismu vůči nebinárním, fluidním, transgender a jánevímjakým pacientům.

Jenže oni to pacienti vesměs doopravdy jsou. Porucha pohlavní identity je totiž regulérní nemoc. Jistá skupina přičinlivců se ji sice snaží pozdvihnout na cosi zdravého, ne-li přímo obohacujícího, ale to na podstatě věci nic nemění. Respektive nemělo by.

Nikdo tady nikomu nebrání, aby se ráno cítil jako žena, odpoledne jako muž a večer jako něco mezi, když ho to udělá šťastným, ale ať tím proboha neobtěžuje ostatní a nesnaží se tomu přizpůsobit svět! I binární heterosexuálové jsou přece lidi. A taky chtějí žít v klidu a pohodě jak Čína uprostřed pandemie. Dost člověků se dnes cítí třeba jako kůň, a přesto nepožadují veřejné stáje a seno v supermarketech. Pokud ano, obvykle končí v odpovídajícím rehabilitačním zařízení.

Zato parta okolo oněch 12 pohlavních turistů (na deset tisíc obyvatel), o nichž by se dokonce mělo povinně mluvit na školách, má pré. Pokud z jejich strany stále necítíte žádný tlak a omezení, nejspíše žijete na jiné planetě. O úspěších jejich citlivého hnutí se dozvídáme Xkrát měsíčně. Tento týden mě například zaujala novinka, že letecká společnost Lufthansa na palubách svých strojů opustí zdvořilou formulaci „Dámy a pánové, vítáme vás na palubě“, protože chce být v oslovení svých klientů genderově korektní. A jelikož zejména u kratších letů by Lufthansa nestihla vyjmenovat všechna aktualizovaná pohlaví, které vítá na palubě, bude raději používat „milí hosté“.

Bartoš z Karibiku by možná řekl, že mi to přece nemusí nijak vadit, když přijdu o své „dámy a pány na palubě“, pokud to jiné oblaží na duši. Světe div se, ono mi to vadí, ba co víc, přímo mě to sere! Ale můžeme si za to sami, dámy a pánové. To inkriminované promile bláznů v čele s Piráty v tom jede nevinně, protože oni pouze zkoušejí, jak daleko až mohou zajít, což je taková přirozená lidská vlastnost. Podali jsme jim prst, oni nám dávno utrhli obě ruce, jenže tím to zdaleka nekončí. Dobře nám tak!

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama