Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Trapák Ferjenčík a jeho konopné miliardy pro důchodce

Strašák do zelí Ferjenčík je postavička jak z hororu s názvem Pirátská strana. Větší exoty už mají jenom němečtí Zelení. Kdykoliv pana Mikuláše vidím v televizi, vyskakuju z kůže. Co ten už se namlel bobků! Tolik, že by z něj omdlela i dlouholetá obsluha hovnocucu. Naposledy jsem Ferjenčíkovu myšlenkovou koprofilii zachytil včera ve zprávách v souvislosti s Piráty vzývanou legalizací marihuany. Střapatý bubák v černém sáčku se nám vůbec nestyděl říct, že legální byznys s trávou by do českého éteru hodil miliardy navíc, které prý leží na ulici, a ilegalizací konopí je údajně ponecháváme mafiím. Miliardy, které by se prý daly použít třeba na zvýšení důchodů!

Nedávno jiný pirát Vymazal navrhoval zcela absurdní veřejné šlehárny pro beznadějné smažky. Ferjenčík a spol. jsou prostě gumy na entou, které v podstatě chtějí, aby stát přímo či nepřímo dealoval měkké drogy, jež bývají odrazovým můstkem pro ty tvrdé. To už by snad bylo lepší naučit důchodce hulit, aby jim nízké důchody a takovéhle kecy byly jedno. Nebo snad chceme plně zlegalizovat všechno, o co nás okrádají mafie?

Tabák a chlast jsou volně dostupné drogy již stovky let, ty bych z úcty k tradici ponechal, lid si přece potřebuje sem tam odfrknout a bez nějakého toho panáka to občas nejde. Navíc alkohol podávaný v malých dávkách přece neškodí v jakémkoliv množství. Zato marihuana, která sice taky může být dobrý sluha a zlý pán, už je tu jaksi navíc. Konopí pro léčebné účely samozřejmě ano, pár kytek pro Ferjenčíky a spol. ještě snad, ale nic víc než doposud, aspoň tak to vidím já. Bohatě nám stačila tristní zkušenost s jinou novou drogou – proherními automaty, které kdysi blikaly v každé hospodě. Ty sice obcím a státu skrze daně a poplatky přinesly pár opravených chodníků a nových dětských hřišť navíc, ale spolu s tím i zvýšenou kriminalitu, morbiditu a desetitisíce závislých, kteří dodnes odsávají ze sociálního a zdravotního systému miliardy. Hlavám skopovým trvalo nejmíň 20 let, než jim došlo, že pro společnost je mnohem výhodnější financovat a spravovat veřejné statky skrze práci řádných občanů, než pěstovat si armádu destruktivních gamblerů. Těžce závislí totiž společnosti nic nepřinášejí, právě naopak.

Mimo jiné to byl pro kohosi i moc dobrý kšeft – bránit regulaci hazardu zaklínadlem svobodného podnikání a „svobody“ pro občany jako takové. (Svobodný závislý je ostatně docela srandovní protimluv, že?) No, dnes jsme naštěstí alespoň v tomto ohledu přecejen o kousek blíž k rozumu. Zatím.

Pamatujete ještě na ty čachry s lehkými topnými oleji nebo solárními dotacemi? Výnosný podvod pro pár všehoschopných zasvěcených. Tehdy se proti tomu ještě dlouho nic nedělalo, i když už si o tom cvrlikali vrabci na parlamentní střeše. Nějak podobně to bylo i s hracími automaty, které nám možná Ferjenčík zase brzy vrátí do každého nádražního bufetu.

Šašek Mikuláš a spol. tedy nyní přicházejí s předvolebním dárkem pro seniory s názvem Lepší život prostřednictvím plně legalizované marihuany. Ti Piráti ale opravdu mají nápady a starosti jak ze světa toxické psychózy. Na jedné straně teatrálně odmítají mléko (viz jejich předvolební zmrzlina), aby se prý zbytečně nemršilo klima nadbytečnými kravskými prdy, a na straně druhé chtějí konopí bez hranic. Tak já fakt nevím, co je pro nás horší. Jestli mléko od prdících krav nebo vyhulené hlavy pirátského kalibru. S takovýmhle programem by možná uspěli v Bruntále, ale v nadcházejících parlamentních volbách doufám vyhoří jak Národní divadlo.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama