Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Tiskový monolog kancléře Mynáře: ještě větší arogance, než jsme čekali

Je to až komické, jak většina zainteresovaných tvrdí, že je nutné znát relevantní informace o zdravotním stavu prezidenta, a titíž lidé se zároveň zpečují, že se s ohledem na soukromí Miloše Zemana přece nemusejí dozvědět nic moc konkrétního. „My nepotřebujeme diagnózu, chceme jenom vědět, jak na tom pan prezident je, a jestli je schopen vykonávat svůj úřad…..“ a takové ty kydy, co na nás vyskakují už i z konzervy. Když pominu, že diagnóza je věc, která každého z nás zajímá samozřejmě úplně nejvíc, je to vedle prognózy také jedna z mála skutečně relevantních informací. A já se ptám proč, Irenko?! Proč bysme nemohli vědět, že prezident Zeman trpí například jaterní cirhózou? PAN Zeman, ať si soukromě marodí, s čím chce, ale PREZIDENT Zeman by nás tahat za nos neměl. A velmi mě zklamal tím, že údajně veřejnosti odmítl poskytnout informace o svém současném zdravotním stavu.

Dnes v 15.00 měl kancléř Vratislav I. tiskový monolog na dané téma. Po zkušenostech s tímto mužem snad nikdo nečekal žádný posun ve věci informačního embarga, jenže to, co Mynář předvedl, byla ještě větší arogance, než jsme předpokládali. V podstatě nám sdělil, že má plné právo nic nesdělovat a je to tak v pořádku. Není. Takhle se totiž s veřejností v civilizované zemi nejedná.

Rád bych připomněl, že „zaměstnavatelem“ pana prezidenta i s celým jeho pochybným ansámblem jsou občané této země. Proto máme právo i povinnost bezodkladně se dozvědět, kdo v těchto dnech v Česku vlastně prezidentuje. Jestli nevolená individua Ovčáček s Mynářem, nebo nemocný Miloš Zeman, o jehož kompetenci panují silné pochybnosti. Já se například ptám: Pokud by byl pacient Zeman tak moc při smyslech a dění sledující, jak je prezentováno, nechal by celou záležitost dospět až do nynějšího stavu? Nebo: Pokud je fraška, kterou v této kauze momentálně sledujeme, třeba i v souladu s vůlí Miloše Zemana, nebudí to snad ještě větší pochybnosti a obavy o jeho zdraví? Vždyť to byl právě on, kdo všechny ujišťoval, že u vrcholných politiků by měla platit presumpce viny a zdravotní stav prezidenta by měl být nesoukromý.

Každý trouba, který v práci řídí paletový vozík, musí mít lékařské potvrzení, že je k tomu zdravotně způsobilý. Našemu nejvyššímu ústavnímu činiteli a vrchnímu veliteli ozbrojenných sil ovšem k „práceschopnosti“ stačí pouhá arogance jeho podřízených. Což je dost málo obzvláště za situace, kdy se tito podřízení jmenují Ovčáček a Mynář. Ještě, že máme ten článek 6 Ústavy, jinak by snad Milošovi poskoci prodlužovali prezidentskou krizi až do konce jeho volebního období.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama