Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Rasistická černá díra ve vesmíru a protiromský zákon

Zatím nejhlubší dno, které jsem v lidskoprávní žumpě zaznamenal, je zkoumání vesmírné černé díry z rasistického hlediska. „Na prestižní americké Cornellově univerzitě připravili pro studenty nový astronomický kurz, který se bude se zabývat otázkou, zda je věda o vesmíru rasistická. Kurz s názvem Černé díry: Rasa a vesmír klade otázku, zda existuje souvislost mezi kosmem a myšlenkou rasové černosti. A předpokládá, že existuje.“

Jak vidno, vždycky se dá klesnout ještě níž, i když to vypadá, že hloub už to nejde. Když budu chtít, klidně vám najdu rasismus i v povidlech. Normální lidé si nad tím mohou hlavy ukroutit, ale lidskoprávní buldozer si vesele jede dál. Když se takováto intelektuální pustina vyskytuje na půdě prestižní univerzity, nedivme se potom, že se všude najdou týpci, kteří progresivistickou rakovinu zlehčují coby ojedinělé výstřelky vyšinutých individuí nemající prakticky žádný negativní dopad na většinovou společnost. Tak ať si ti výstřední kluci a holky hrajou.

Nevím jak vy, ale já ten otravný dopad v praxi vidím dost zřetelně. Posledních několik let se nám tady otevírají Overtonova okna jak na běžícím páse nějakého perverzního okenářství. „Overtonova okna“ je způsob společensko-mediální manipulace, na konci které je ve společnosti prosazeno to, co dříve nebylo myslitelné.

O mnohém, co bylo dříve tabu, se dnes živě diskutuje jako o bezmála spásonosné idee. A podle toho to i vypadá: Britská poslankyně navrhla zákaz vycházení mužů po 18. hodině. V Rakousku došlo k útoku několika feministek na zaměstnance internetového serveru OE24 kvůli údajnému rasistickému zpravodajství. Server totiž neopomněl zmínit, že znásilnění ženy ve Vídni spáchali afghánští migranti.

Normální člověk se dnes bojí něco říct, aby neurazil nějakou menšinu a nevyhodili ho za to z práce. Pořád nevidíte žádný reálný negativní dopad? Tak přihodím ještě jeden příklad z českého soudku. Poslaneckou sněmovnou prošel zákon, který by umožňoval krátit sociální dávky těm, kteří například dluží na pokutách, neposílají své děti do školy, a tak dále. A už se ozývají kritické hlasy, že jde o zákon „protiromský“. Takže zakročit proti nepřizpůsobivým, to ano, ale jestliže se jedná o Romy, pak ne? A co takhle rovnou zrušit celý trestní zákoník, to by přece Romům z vyloučených lokalit taky mohlo dost pomoct, ne? Co na tom, že to pak majoritní společnost položí.

Pořád si myslím, že mlčící většina jednoho krásného dne promluví a tohle lidskoprávní peklo v jeho současné podobě skončí, jenže mnohé jeho „výdobytky“ už zde zůstanou napořád. Až se to stane, sice už možná bílou královnu ve filmu nebude hrát černoška, a studentka, co si dovolila ve škole říci, že ženy se narodily s ženskými genitáliemi a rozdíl ve fyzické síle mezi muži a ženami je skutečností, už za to nebude čelit disciplinárnímu řízení a obavám, zda dokončí studium, jenže mnohé pozůstatky řádění Overtonova perverzního okenářství přetrvají navždy. To je bohužel smutná jistota.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama