Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Možná tím budu leckomu protivný, ale mám značnou slabost pro Romy!

Kdysi jsem Romy jako spousta lidí moc nemusel, přiznávám bez mučení, ale jak stárnu, cosi se ve mně zlomilo. Proč? Asi proto, že si čím dál tím víc uvědomuji skutečné hodnoty. Pro Romy je například typický temperament a ten já stavím hodně vysoko. Jedině temperament znamená život; lidé studení jak psí čumák jsou pro mě mrtví a jsou mi bytostně odporní.

Dále Romy obdivuji pro lásku k širší rodině. Nikdy nenechat své příbuzné a blízké na holičkách, toť vlastnost, která se v éře brutálního individualismu cení zlatem. Pro Romy zároveň platí, že není všechno zlato, co se třpytí. I jiné drahé kovy jsou velmi vítané.
Byť se to možná nezdá, rovněž horečnatá činorodost je pro Romy příznačná. Být zaneprázdněn od rána do hluboké noci takovým způsobem, že o vás vědí široko daleko a nemohou na vás zapomenout ani dlouho poté, co odejdete, to se věru jen tak někomu nepodaří.

Jsem asi trochu divný, ale kdykoli vidím Romy, vůbec nemám strach, naopak, moje srdce zaplesá a nejednou mě pohled na Romy dokonce i vzrušil. Vydržel jsem na pracující Romy zírat celé hodiny. Ta božská muzikálnost, teatrálnost a vůbec celkové herecké nasazení! K tomu navíc dar plynule hovořit nejméně dvěma jazyky, postarat se o sebe bez cizí pomoci, improvizovat a přizpůsobit se téměř jakékoliv situaci, vydělat balík peněz a vůbec tak nějak celkově něčeho dosáhnout a něco významného a hodnotného tu po sobě zanechat! To je pro většinu lidí velké a nedosažitelné dílo, pro Romy ovšem brnkačka!

Protože bych mohl v líčení úžasných, pro Romy ovšem zcela přirozených věcí pokračovat až do večera, za což by mě mnozí jistě nejraději ukamenovali, dovolte mi už jenom posledních několik slov na závěr: Mám obrovskou slabost pro Romy Schneiderovou, věčně živou hereckou legendu. Čest jejímu životnímu odkazu, more, a díky moc za vše, co jsi pro nás udělala, milá, báječná a nesmrtelná Romy!

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama