Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Časy jsou zlé, Kamile!

 

Tahle legendární Belmondova hláška (díky za všechno, Jean Paule!) z filmu Policajt nebo rošťák dneska perfektně sedí na Česko, z čehož je mi úzko jak z digitálního absťáku. V ústecké nemocnici spadne na ženskou rentgen, zabije ji to, ale nikdo prý za nic nemůže. To je přece úplně normální, že ve špitálech na lidi padají rentgeny. Nikdo za nic nenese odpovědnost. Ani výrobce, ani instalační či revizní technik, ani nikdo jiný. Prostě smůla a upřímnou soustrast rodině a pozůstalým. Asi jako když před 13 lety spadl most ve Studénce, do kterého vzápětí napálilo Pendolino, a zahynulo při tom osm lidí. Dodneška to není vyřešené, natož potrestané. Mosty přece běžně padají jak hrušky a není to ničí vina. Bojíte se kvůli tomu jezdit vlakem, protože se u nás vlakové srazy konají častěji než ty maturitní? Můžete zkusit některou z našich kvalitních silnic, co nedosahují ani úrovně těch v Burundi. 50 let trvá, než postavíme předraženou dálnici, která je za rok zvlněná jak křivka EKG pacienta s infarktem .

Věci u nás zoufale a trestuhodně nefungují. Máme skoro nejdražší mobilní data v Evropě, za vodu platíme xkrát víc než mnohem bohatší země a české potraviny by Němec nedal ani psovi. Na zubaře se stojí fronta jak kdysi na céčka, poločeské škodovky, vyráběné u nás, seženete levněji u Skopčáků a v dostupnosti bydlení jsme jedni z nejhorších v EU. Místo bytu 2+1 v pražském paneláku si raději pořiďte vilu v Kalifornii a ještě vám zbyde. V tomhle českém bordelu, horším než bronchoskopie, se vůbec nedýchá dobře, protože zastání nenajdete ani u české justice, která Kramného poslala na 28 let do chládku mimo jiné na základě zfalšovaných výsledků pitvy, zatímco lidé typu Mazánka a Kolibříka si užívají na svobodě. Hlavně, že soudci potřebují mít stopadesátitisícové platy, aby mohli rozhodovat nezávisle a nebylo možné je korumpovat. To by mohl říct každý revizor MHD, kontrolor z berňáku nebo úředník z hygieny či ČOIky (atd. atd.), že požaduje německý plat za českou kvalitu práce, aby nebyl snadno zkorumpovatelný.

Česko je tak prolezlé korupcí a klientelismem, že by se od nás mohli učit i Kolumbijci. Respirátory za 700 korun by si nedovolil zobchodovat snad ani Pablo Escobar, ale Vojtěchovi a jeho ansámblu to v pohodě projde a ještě ho v klidu dosadí do funkce znovu. A takhle by se ohledně českého cirkusu dalo pokračovat donekonečna. Tak to dopadá, když se místo skutečných problémů řeší chujoviny jako rasismus, genderismus, sexismus, LGBTQ+ nebo ekologický fanatismus.

V centru Paříže zavedli povinnou maximální třicetikilometrovou rychlost a už tam dochází k dopravnímu kolapsu. To chci vidět, jak to dopadne, až přijdou povinná elektroauta pro všechny a všichni si namísto dvouminutového tankování budou půl hodiny nabíjet ty svoje elektrické vergly. To nebude kolaps dopravy ale všeho! Čas jsou peníze, ale to jaksi děvkám z bruselského nevěstince nedochází.

Mimochodem, jak vám chutná česká (jablečná) varianta kečupu Heinz? A jak se vám pere v Persilu, který v Chebu nevoní ani nepere, ale v 15 kilometrů vzdáleném Selbu, kde je navíc o 20 procent levnější, ano? Jsme popelnicí Evropy a oni by nám sem ještě chtěli dovážet migranty nebo ty jejich zvrhlé progresivistické ideologie! Jako by nám nestačil vlastní svinčík.

Czexitu bych se vůbec nebál. Spíš by nám mohl prospět, abychom se konečně začali spoléhat sami na sebe a trochu se hodili do klidu s tím věčným socialistickým rozkrádáním, popřípadě zevlováním na způsob Řecka.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama