Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Buďme našim nepracujícím spoluobčanům vděční

Kam se hrabe vynalézavost některých našich spoluobčanů, co se týče pobírání sociálních dávek! V cizině šli vykukové ještě dál, když se nespokojili s almužnou od státu, ale rovnou se nechali platit za práci, kterou neodváděli, což zaručuje mnohem vyšší příčku životní úrovně.

Zaměstnanec nemocnice v hlavním městě italské Kalábrie Catanzaru čelí obvinění z nepřítomnosti v práci po dobu 15 let, a to přesto, že po celou dobu pobíral plat. 35 pracovníků radnice v ligurském Sanremu podvádělo minimálně dva roky. Kamerové záběry prokázaly, že se kartou prokazovaly jejich manželky nebo se po očipování odebrali věnovat nákupům, posezení s přáteli či projížďce na kánoích.

Časy se prostě mění. Účetní Fantozzi a Fellini se alespoň obtěžovali strávit celou pracovní dobu hraním ping-pongu v kanceláři, jenže to bylo někdy v osmdesátých letech minulého století. Dnes je to jiné a zaměstnanci dávno nejsou tak pilní a svědomití.

Reklama

V roce 2016 ve španělském Cádizu odhalili, že po dobu šesti let bral vedoucí stavby čistírny odpadních vod, Joaquín García, ročně 37 tisíc eur za práci, kterou nevykonával. Úřady na podvod přišly poté, co chtěly Garcíovi předat vyznamenání za 20 let dobré práce.

Připadá vám to jako špatný vtip? Mně taky, jenže je to bohužel realita všedních pokrokových dní. Jistému panu Desnardovi z Paříže zase soud přiklepl 50 tisíc EUR kvůli tomu, že se nudil v práci, za což požadoval odškodné pro utrpěnou újmu. Naši spoluobčané se aspoň férově nudí doma za mnohem nižší gáži a neotravují stát a přetížené české soudy přemrštěnými požadavky.

Jak známo, několik europoslanců, včetně zesnulého Miroslava Randsdorfa, si chodilo do Evropského parlamentu jen „píchnout“, aby nepřišli o tučné diety. O něčem podobném se nám nesnilo ani za socialismu, kdy někteří občané v pracovní době převážně sháněli fošny na chatu.

A pak že nejsou lidi, když nepřítomnost některých jedinců na pracovišti nikdo ani nezaznanená! Lidi jsou, ale práce není.

Řešení možná našel majitel jedné úspěšné české firmy, který nedávno ze dne na den propustil všechny manažery a produktivita práce mu vzrostla o 400 procent! Vysvětluje si to tím, že se ve firmě objevili přirození vůdci a že řadoví zaměstnanci se naučili sami rozhodovat a přijmout zodpovědnost. O čem se prý dříve radili celý víkend na horách, to dnes vyřeší během několika hodin po internetu. Tak nač živit bandu zbytečných kravaťáků.

Už rádcové z Pyšné princezny nestáli za nic a byli by drazí i zadarmo. Čím méně manažersko-rádcovských bejkáren, tím více lidí do polí a továren. Občanů na skutečnou práci je jako trusu, ale musí se to umět zorganizovat, a ne že si jeden místo fachy v teplém úřadě chodí na lodičky! Taková pracovní místa jsou asi stejně důležitá a přínosná jako většina neziskovek.

Naštěstí na tom ještě nejsme tak hrozně jako například v Itálii, Španělsku či v Bruselu. Naši nepracující spoluobčané se mnohem raději nudí doma za dávky než v práci za plat a diety, což vyjde český stát levněji i přesto, že úředníci z Pracáku si za slušnou mzdu občas během šichty zahrajou pinec nebo poshánějí fošny.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama