Reklama
 
Blog | Michal Pohanka

Blbost Pirátů je nekonečná, tentokrát z resortu školství

Bartoše z Karibiku hlídají během volební kampaně dva bodyguardi. Seznam Zprávám to potvrdila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. A víte, že se ani trochu nedivím, že má Ivan strach, aby někde nedostal na budku? Já na jeho místě bych raději vůbec nevycházel z domu, do futer bych si nainstaloval pancéřové dveře a do oken mříže a neprůstřelná skla.

Protože co se týče stupidity a úchyláren, Piráti jsou naprosto bezkonkurenční. Naposledy přišli s horkou novinkou reformy školství. Školní svačinářky sice nebudou děckám prodávat koláčky z marihuany, jak jsem si původně myslel, ale je to něco podobně obskurního. Piráti spolu s experty STAN uvažují o novém typu střední školy, který by kombinoval gymnaziální a odborné (i učňovské) vzdělání.

Podobný experiment už kdysi rozjeli komunisté, když do osnov gymnázií ve velkém zařazovali povinné předměty jako stavebnictví, elektrotechniku či ekonomii. Byl to samozřejmě propadák desetiletí, protože gymnázia beztak nemohla konkurovat odborným školám, a studenti, kteří šli na výběrovou střední školu s úmyslem pokračovat na vysoké, byli tímto kočkopsem znechuceni. Představte si, že si během studia na gymnáziu musíte dobrovolně-povinně prohloubit své odborné znalosti třeba z oboru pekařství. Jak zbytečné, že? Coby potenciální pekař-gymnazista si sice budete umět přečíst Vergilia v originále, ale nerozeznáte mouku od moučného červa a kvasnice od kvasinkové infekce. A nebo to bude naopak. Sice budete vánočky a housky splétat velmi sofistikovaně, ale pokud byste náhodou chtěli jít později na vysokou, dřív než vy se tam dostane kdejaký maturant zbytečného učebního oboru typu „Historie plavání“ nebo „Gender včera, dnes a zítra“. Fakt neznám moc gympláků, kteří by šli na školu s tím, že se z nich jednou stanou dobří instalatéři.

Hybridem gymplů a odborných škol bychom dosáhli toho, co napadne každého normálního člověka kromě Pirátů: Úroveň gymnázií tím značně klesne a odborným školám, respektive trhu práce, to nijak nepomůže. Je to prostě stejná blbost jako státní maturity. Nehledě na to, že si to vůbec nedokážu představit z technického a personálního hlediska. To jako budeme v objektech gymnázií případně stavět pekařské pece nebo budovat dílny pro budoucí instalatéry? A učitelé odborných předmětů taky nerostou na stromech, že? Proč tohle všechno, proboha, když už to stejně jednou zkrachovalo jak stánek s pískem na Sahaře?!

Školský dort pejska a kočičky podle Pirátů nemá nejmenší šanci na úspěch, budou to jen další vyhozené peníze a další výsměch Pirátostánu občanům této země. Ještě pár takových drzých nesmyslů a Bartošovi nebude stačit ani 50členná ochranka.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama